Kosmetyczka Busko Zdrój - Profesjonalny salon urody Dorotka


Bezpieczne opalanie

Przeciwwskazania do opalania w solarium

 

Wymienione przypadki stanowią przeciwwskazania do korzystania z solarium, jednak ich ostateczna ocena należy do lekarza specjalisty lub kosmetologa.

 

- Aktywne zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej ( szczególnie z zastosowaniem re-tinolu, kwasów owocowych, glikolowych, środków wybielających, zabiegi oczyszczające i depilujące.

- Stosowanie kosmetyków z re-tinolem, kwasami hydroksylowymi(AHA, BHA), szamponu z dziegciem, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.

- Stosowanie środków foto-uczulających.

- Bardzo jasna karnacja (fototyp I - celtycki).

- Niezagojone tatuaże.

- Ciąża, karmienie piersią.

- Miesiączka.

- Gorączka, stany zapalne

- Przebyta niedawno operacja (okres rekonwalescencji)

- Choroby serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja i inne poważne choroby przewlekłe.

- Uczulenie na słońce, nadwrażliwość skóry na promienie słoneczne.

- Bielactwo.

- Rozległy typowy trądzik, trądzik różowaty, opryszczka.

- Rozszerzone naczynka na twarzy lub ciele.

- Liczne znamiona barwnikowe skóry, blizny.

 

 

Zasady bezpiecznego opalania w solarium:

 

Co powinien wiedzieć każdy klient korzystający z solarium? Przede wszystkim powinien wiedzieć w jaki sposób powstaje opalenizna, ponieważ tylko wtedy będzie w stanie świadomie sie opalać nie narażając swojej skóry i zarazem zdrowia na niepotrzebne ryzyko.

 

- Korzystaj z solarium nie częściej niż raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Między seansami rób przerwy - dla skóry normalnej jednodniowe, dla skóry wrażliwej minimum dwudniowe. Twoja skóra musi wypocząć i zregenerować się. Biologiczny proces uzyskania pełnej opalenizny trwa około 48 godzin.

- Utrwalanie opalenizny gwarantują 1-2 wizyty w tygodniu.

- Dostosuj rodzaj urządzenia, czas i częstotliwość opalania do twojego fototypu skóry oraz stopnia zaawansowania opalenizny. Zacznij od krótkich seansów - twoja skóra powinna się oswoić z promieniami UV. Stwórz swój indywidualny program opalania, a w razie problemów poproś o pomoc obsługę solarium.

- Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków. Zapewniają one ochronę i pielęgnację opalonej skóry oraz zwiększają szybkość, intensywność i skuteczność opalania.

- Dobierz odpowiedni kosmetyk do rodzaju karnacji, stopnia zaawansowania opalenizny i intensywności oczekiwanej opalenizny. W razie problemów, poproś o pomoc obsługę solarium.

- Kosmetyki stosuj bezpośrednio przed opalaniem w solarium. Rozprowadzaj je równomiernie i dokładnie na skórze, zwracając uwagę na najbardziej delikatne i trudne do opalenia miejsca (twarz, dekolt, piersi, kolana, łokcie, wew. powierzchnie ramion i nóg)

- Do pielęgnacji opalonej skóry, używaj kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych. Skóra po opalaniu wymaga szczególnej uwagi i troski. Stosuj kosmetyki regenerujące, nawilżające i przedłużające opaleniznę. Kosmetyki pielęgnujące po opalaniu stosuj najlepiej po kąpieli.

- Nie używaj kosmetyków z filtrami UV w solarium. Również do opalania na słońcu nie używaj kosmetyków przeznaczonych do opalania w solarium. Przed opalaniem w solarium usuń makijaż, oczyść dokładnie skórę twarzy i dekoltu za pomocą mleczka do demakijażu. Nie używaj perfum ani dezodorantów, zdejmij zegarek i biżuterię.

- Podczas opalania w solarium zamknij oczy i włóż specjalne okulary ochronne.

- Jeżeli posiadasz na skórze znamiona barwnikowe zabezpiecz je przed opalaniem. Jeśli masz inne problemy ze skórą, skonsultuj się z lekarzem dermatologiem

- Jeżeli zażywasz lekarstwa lub doustne środki antykoncepcyjne, przeczytaj przed opalaniem znajdującą się w ich opakowaniu ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem.

- Jeżeli jesteś chora/chory, w okresie rekonwalescencji, w ciąży lub niedawno urodziłaś dziecko, przed opalaniem skonsultuj to ze swoim lekarzem.

- Jeśli miałaś wykonywane zabiegi kosmetyczne, skonsultuj się ze swoją kosmetyczką

- W solarium zawsze stosuj się do zaleceń i rad personelu. Personel ma prawo odmówić obsługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim oraz osobom nieprzygotowanym do opalania w solarium, a w przypadku rezygnacji z zastosowania się do rad personelu, klient zobowiązany będzie do podpisania stosownego oświadczenia.

 


Złoty Laur Piękna 2011

Profesjonalny Salon Urody Dorotka zdobył

Złoty Laur Piękna 2011 w kategorii kosmetycznej.

 

Otrzymał tytuły:

Partnerzy

logo-nocowanielogo-meteor24

logo-dotpaylogo-eholidaylogo-booking

 

We-Dwoje.pl         Hotele Poznań

Hotele i noclegi w Polsce i noclegi na mapie

Busko-Zdrój noclegi w Willi Dorotka

Adresy

                 28-100 Busko-Zdrój

 

Salon Urody     

ul. Batorego 4b  tel.: 606 72 72 49;

                                   41 378 84 60

ul. Rokosza 5     tel.: 606 43 03 65;

                                  604 59 64 73

       Willa Dorotka

  ul. Rokosza 11  tel.: 600 45 46 35,

                                   41 378 23 18

konto mBank

33 1140 2004 0000 3102 4179 0650

Strona stworzona przez Macieja Radzikowskiego © 2013 - 2022